Teknik Geziler

Nisan 2017 Hocaköy Barajı

İçme ve kullanım suyu temini maksadıyla yapılmakta olan Büyükkumla Barajı, bu baraja su desteği sağlayacak olan hem de zirai arazi sulama maksadıyla yapılmakta olan Hocaköy Barajı şantiyesine, bölümümüzce Nisan 2017 tarihinde teknik gezi düzenlenmiştir.

Bölümümüz öğrencilerine bu fırsatı sağlayan DSİ 1. Bölge Müdürlüğüne, Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Erdinç Kuran, DSİ 11 Şube Müdürü Sayın Mehmet Özkaya ve tüm gezi boyunca heyetimize eşlik ederek bilgi ve tecrübelerini paylaşan DSİ Proje İnşaat Şube Müdürü Sayın Murat Can’a teşekkür ederiz.

Hocaköy Barajı ana yüklenicisi ICC İnşaat yetkililerine, Proje Koordinatörü Sayın Barış Kılıçer’e teşekkür ederiz.

Mayıs 2016 BUSKİ Tesisleri

BUSKİ bünyesinde bulunan Doğancı Barajı, Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisi, D0 Su Deposu ve HES, Doğu Atık Su Arıtma Tesisi, SCADA Kontrol Sistemi Merkezi’ne bölümümüzce 03.05.2016 tarihinde teknik gezi düzenlenmiştir.

Bölümümüz öğrencilerine bu fırsatı sağlayan ve gezi kapsamında bütün imkanları ile bize destek olan BUSKİ Genel Müdürü Sayın İsmail Hakkı ÇETİNAVCI, İçme suyu Daire Başkanı Sayın Mehmet KOZ, Su Arıtma ve İşletme Daire Başkanı Sayın Devrim İZGİ, Yapım ve İşletme Şube Müdürü Sayın Nurcan AYDOĞAN, Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisi Şube Müdürü Sayın Cengiz ÇELİK, Su İletim Hatları Şube Müdürü Sayın Recep SEVER, Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisi İşletme Mühendisi Sayın Mustafa UYSAL, SCADA Kontrol Sistemi Mühendisi Sayın Serhat GÜLENÇ, Makine Mühendisi Sayın Bedrettin YAMANKARADENİZ, İnşaat Mühendisi Sayın M. Taha ERTEK, İnşaat Mühendisi Sayın T. Emir ÖNAL, İnsan Kaynakları Personeli Sayın Nihal SÜREN’e teşekkür ederiz.

Mayıs 2016 Büyükkumla Barajı – Küçükkumla Göleti ve Gemlik İçmesuyu İsale hattı

İçme ve kullanım suyu temini maksadıyla yapılmakta olan Büyükkumla Barajı, bu baraja su desteği sağlayacak olan hem de zirai arazi sulama maksadıyla yapılmakta olan Küçükkumla Göleti ve Küçükkumla Göleti’nden şehir şebekesine suyun iletilmesini sağlayacak Gemlik İçme Suyu İsale Hattı’nın şantiyelerine, bölümümüzce 14 Mayıs 2016 tarihinde teknik gezi düzenlenmiştir.

Bölümümüz öğrencilerine bu fırsatı sağlayan DSİ 1. Bölge Müdürlüğüne, Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Erdinç Kuran, DSİ 11 Şube Müdürü Sayın Mehmet Özkaya ve tüm gezi boyunca heyetimize eşlik ederek bilgi ve tecrübelerini paylaşan DSİ Proje İnşaat Şube Müdürü Sayın Murat Can ve Kontrol Mühendisi Sayın Yasin Tamam’a teşekkür ederiz.

Büyükkumla Barajı ana yüklenicisi STY İnşaat ve alt yüklenici ICC İnşaat yetkililerine, Proje Koordinatörü Sayın Barış Kılıçer ve Şantiye Şefi Sayın Anıl Bahadır’a teşekkür ederiz.

Küçükkumla Barajı yüklenicisi Deryal İnşaat yetkililerine ve Şantiye Şefi Sayın Bilge Özkaptan’a teşekkür ederiz.

Gemlik içme suyu isale hattı yüklenicisine ve Şantiye Şefi Sayın Kemal Çevir’e teşekkür ederiz.

Büyük Kumla Barajı – Kasım 2015

İçme ve kullanım suyu temini maksadıyla yapılmakta olan‘Gemlik Büyükkumla Barajı’ ve hem bu baraja su desteği sağlayacak olan hem de zirai arazi sulama maksadıyla yapılmakta olan ‘Gemlik Küçükkumla Göleti’ şantiyelerine, bölümümüzce 21 Kasım 2015 tarihinde teknik gezi düzenlenmiştir.

Bölümümüz öğrencilerine bu fırsatı sağlayan DSİ Barajlar Şube Müdürü Sayın Hacı Ali Yaşar, DSİ 11 Şube Müdürü Sayın Mehmet Özkaya ve tüm gezi boyunca bütün deneyimini öğrencilerimizle paylaşan DSİ Baş MühendisiSayın Murat Can’a teşekkür ederiz.

Gezi kapsamında bütün imkanlarıyla bize destek olan Büyükkumla Barajı ana yüklenicisi STY İnşaat ve alt yükleniciICC İnşaat yetkililerine, Proje Koordinatörü Sayın Barış Kılıçer ve Şantiye Şefi Sayın Anıl Bahadır’a teşekkür ederiz.

Küçük Kumla Göleti – Kasım 2015

İçme ve kullanım suyu temini maksadıyla yapılmakta olan‘Gemlik Büyükkumla Barajı’ ve hem bu baraja su desteği sağlayacak olan hem de zirai arazi sulama maksadıyla yapılmakta olan ‘Gemlik Küçükkumla Göleti’ şantiyelerine, bölümümüzce 21 Kasım 2015 tarihinde teknik gezi düzenlenmiştir.

Bölümümüz öğrencilerine bu fırsatı sağlayan DSİ Barajlar Şube Müdürü Sayın Hacı Ali Yaşar, DSİ 11 Şube Müdürü Sayın Mehmet Özkaya ve tüm gezi boyunca bütün deneyimini öğrencilerimizle paylaşan DSİ Baş Mühendisi Sayın Murat Can’a teşekkür ederiz.

Gezi süresince bütün imkanlarıyla bize destek olan Küçükkumla Göleti yüklenicisi Deryal İnşaat yetkililerine, sahibi Sayın Zeynel Takar’a ve Şantiye Şefi Sayın Bilge Özkaptan’a teşekkür ederiz.

Büyük Kumla Barajı – Kasım 2014

İçme ve kullanım suyu temini maksadıyla yapılmakta olan ‘Gemlik Büyükkumla Barajı’ şantiyesine bölümümüzce Aralık 2014 tarihinde teknik gezi düzenlenmiştir.

Bölümümüz öğrencilerine bu fırsatı sağlayan DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürlüğü yetkililerine ve tüm gezi boyunca bütün deneyimini öğrencilerimizle paylaşan DSİ Baş Mühendisi Sayın Murat Can’a teşekkür ederiz.

Gezi süresince bütün imkanlarıyla bize destek olan Büyükkumla Barajı ana yüklenicisi STY İnşaat ve alt yüklenici ICC İnşaat yetkililerine ve Şantiye şefi Sayın Barış Kılıçer’e teşekkür ederiz.